• DZIEŃ PROFILAKTYKI
          • DZIEŃ PROFILAKTYKI

          • DZIEŃ PROFILAKTYKI - 18.03.2019
            warsztaty prowadzone przez Dialog Centrum Edukacji i Profilaktyki


            Klasy I - III (1. godzina lekcyjna)
            - Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja dzieci.

            Klasy IV - V (2. godzina lekcyjna)
            - Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja dzieci.

            10.00 - 11.00 Rekolekcje- nauka

            Klasy IV - V (5. godzina lekcyjna)
            - Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję - stop mowie nienawiści.

            Klasy VI, VII, VIII (6. i 7. godzina lekcyjna)
            - Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja dzieci.
            - Wolność słowa a mowa nienawiści - gdzie zaciera się granica.

            Dla nauczycieli: 14.40 - 15.40
            - Jak radzić sobie z hejtem panującym w życiu szkoły i społeczeństwie?

            Dla rodziców: od 16.00 (przed zebraniem)
            - Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję - stop mowie nienawiści.

        • Bal na 102
          • Bal na 102

          • 21 lutego 2019r. został zorganizowany w naszej szkole bal karnawałowo - walentynkowy dla klas I - VIII. Podczas zabawy odbywały się przeróżne konkurencje. Gratulujemy wygranym i życzymy wielu sukcesów :) Tego  dnia także została otwarta skrzynka walentynkowa.

        • Tańczyć każdy może
          • Tańczyć każdy może

          • Zamiast nudy i biegania po szkolnym korytarzu nie brak dobrej zabawy w bibliotece. Tańce, swawole i hulańce – czego tylko dusza pragnie :) Nie ma to jak bawić się na przerwie z innymi. Śmiech, ruch, spostrzegawczość – razem można więcej.

            Zapraszamy do galerii

        • Palce lizać
          • Palce lizać

          • Dnia 19 lutego 2019 r. uczniowie klasy I i VI spotkali się aby porozmawiać na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń kuchennych w domu. Poznaliśmy jak się „obchodzić” z prądem. Dyskutowaliśmy także o zdrowej żywności i o słodkościach. Na zakończenie przygotowaliśmy wspólnie przepyszne desery z bitej śmietany połączone z kolorową posypką i owocami a także przesłodki koktajl owocowy.

        • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          • W dniu 19.02. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego z cyklu PRO ARTE, w których udział wzięło 14 uczniów.

            Recytatorzy znakomicie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Niektórym z nich przyszło się zmierzyć z naprawdę długimi i trudnymi do opanowania tekstami.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

            Jury nagrodziło wyróżnieniem:

            Milenę Ragus z kl. III oraz Sandrę Dydak z kl. VIII

             

            Nominacje do kolejnego etapu otrzymały:

            Klaudia Mucha z kl. III

            Kamila Jóźwiak z kl. IV

            Nina Brzostowicz z kl. V

             

            Gratulujemy i życzymy DALSZYCH SUKCESÓW !!!

        • Plum, plum, plum...
          • Plum, plum, plum...

          • W celu popularyzowania zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego dnia 15 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na basen do Centrum Rekreacji i Sportu w Zielonej Górze. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy I, IV, VI i VII. Na basenie odbywały się zajęcia rekreacyjne podczas których dzieci doskonaliły swoje umiejętności pływackie i korzystały z różnych atrakcji na basenie. Nie zabrakło niesamowitych wrażeń. Całej zabawie towarzyszyła radość:)

        • Lekcja z pomysłem
          • Lekcja z pomysłem

          • Dzieci szkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane są z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania fascynującego świata przyrody i techniki, a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji. I tak to 12 lutego 2019 r. klasa I z VI spotkały się wspólnie w świetlicy szkolnej na lekcji otwartej pod czujnym okiem Pani Gabrysi. Zobaczyliśmy czy ziemniak i banan posiadają skrobię, jak przy użyciu jodyny wytrąca się skrobia. Następnym eksperymentem był pokaz spalania się opiłków magnezu, wypełnianie balonu dwutlenkiem węgla. Największą radość sprawił wulkan. Taka forma zajęć wzbudzała wśród dzieci wiele emocji.

        • Targi edukacyjno - zawodowe
          • Targi edukacyjno - zawodowe

          • Udział w spotkaniu z przedstawicielami wszystkich szkół średnich z Zielonej Góry umożliwił uczniom klasy VIII nie tylko zapoznanie się z ofertą edukacyjną tych szkół, ale także ułatwił podjęcie decyzji o dalszej drodze edukacji.

        • Bezpieczniej
          • Bezpieczniej

          • "Dzień bezpiecznego Internetu, program LUPO, Cyberprzemoc, Program Seniora-nie daj się oszukać" to temat spotkania, które odbyło się 8 lutego 2019r. w naszej szkole. Celem spotkania było poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych i poza szkolnych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas V - VIII. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, pogadankę przeprowadzili funkcjonariusze KM Policji w Sulechowie asp. szt. Ryszard Zamolski i st. asp. Sylwią Kuczyńską-Szpak.

            W naszej szkole wielki nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami poruszania się, a starsze dzieci poszerzają swoja wiedzę i umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Tegoroczne spotkanie z policjantami z KM Policji z Sulechowa dotyczyło nie tylko problemów bezpieczeństwo w drodze do szkoły, ale także zagadnień cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej młodzieży za zachowania agresywne, rozbój, demoralizację i przemoc z wykorzystaniem Internetu. Uczniowie otrzymali także ważne informacje o zagrożeniach dotyczących przemocy rówieśniczej, przemocy domowej, uzależnieniach oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci. Tym ostatnim zagrożeniom poświęcono szczególnie dużo uwagi. Świadomość odpowiedzialności za takie postępowanie może ustrzec wielu młodych ludzi przed przykrymi konsekwencjami. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

             

        • "Z NARODZENIA PANA DZIEŃ DZIŚ WESOŁY"
          • "Z NARODZENIA PANA DZIEŃ DZIŚ WESOŁY"

          • „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
            i wyciągasz do niego ręce,
            jest Boże Narodzenie.
            Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
            jest Boże Narodzenie.
            Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
            jak bardzo znikome są twoje możliwości
            i jak wielka jest twoja słabość,
            jest Boże Narodzenie.
            Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg
            pokochał innych przez ciebie,
            zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.”
            Matka Teresa z Kalkuty

            Boże Narodzenie to święta wyjątkowe. Wszystkim ludziom udziela się wówczas nastrój radości jak i wzmożonej krzątaniny. Robimy przedświąteczne porządki, zakupy, gromadzimy prezenty, ubieramy choinkę. Nie bez przyczyny mówi się, że Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem ze wszystkich świąt w roku.
            Tradycją też stało się przygotowywanie okolicznościowych przedstawień upamiętniających przyjście na ziemię Zbawiciela, powszechnie nazywanych Jasełkami. Nie inaczej było w tym roku. 20 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się jasełka połączone z Wigilią szkolną.
            Nasi uczniowie odegrali tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe   w strojach przez siebie przygotowanych. W trakcie występu, wszyscy uczniowie, cała widownia, włączali się we wspólne śpiewanie kolęd. Jasełka przebiegły  w ciepłej, świątecznej atmosferze. Po zakończonych jasełkach Pan Dyrektor Wojciech Wekwert złożył uczniom, pracownikom szkoły a także licznie zebranym gościom i rodzicom najserdeczniejsze życzenia – przy czym zaprosił do podzielenia się opłatkiem. Po złożonych życzeniach wszyscy zasiedliśmy  do wigilijnego stołu. Ten magiczny wieczór uświetnił występ naszej uczennicy Karoliny K. a także śpiew pań z chóru „Ale Baby”.
            Niech ta radość, która zabłysnęła od Bożej Dzieciny gości w naszych sercach każdego dnia.
             

        • HOP, HOP .... SKOKOLOCO
          • HOP, HOP .... SKOKOLOCO

          • 13 grudnia 2018 roku klasy I, II, IV i VI  uczestniczyły w wyciecze do Zielonej Góry, gdzie  główną atrakcją wyjazdu był Park Trampolin „Skokoloco. Jest to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej. O godzinie 10.00 profesjonalni instruktorzy przeprowadzili krótką rozgrzewkę,  by uczniowie uniknęli kontuzji podczas skakania. Zapoznali również uczestników z regulaminem sali  oraz zasadami bezpieczeństwa. Następnie pod ich czujnym okiem rozpoczęła się świetna zabawa.
            Pobyt w Parku Trampolin sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Aktywność fizyczna dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.
             

        • OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI
          • OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

          • „BEZPIECZNE WĘDRÓWKI OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI”


            Nasza szkoła po raz kolejny realizuje projekt z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej – „Od grosika do złotówki”. Obecnie zmagania z Grosikiem kończy klasa trzecia. Podczas spotkania, na które zaproszony został Pan Dyrektor Wojciech Wekwert oraz Rodzice nastąpiło podsumowanie działań podjętych w trakcie trwania projektu. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy trzeciej pod kierunkiem pani Lucyny Gwardiak. W dalszej części spotkania odbyły się konkursy , w których uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami nabytymi  w trakcie trwania galaktycznej podróży. Doskonale poradzili sobie z odgadnięciem co to za banknot, dokonali właściwych wyborów czynności, które można załatwić w banku, świetnie  i bardzo sprawnie poszło im ułożenie puzzli – postaci bankowca, mieli mnóstwo pomysłów na oszczędzanie. Najwięcej jednak zabawy sprawiły wszystkim grosikowe kalambury, gdzie pokazywali  i odgadywali nie tylko dzieci, ale również i rodzice, a także Pan Dyrektor. W trakcie wykonywania zadań towarzyszyły ogromne emocje.                                                              
            Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował za wspaniałą zabawę i wręczył pamiątkowe dyplomy.

             

        • WARSZTATY MIKOŁAJKOWE
          • WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

          • Już od rana  6 grudnia uczniowie klasy III nie mogli się doczekać, aż będą mogli ubrać choinkę na holu szkoły.

            7 grudnia w naszej bibliotece odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych na choinkę. Dzieci z klas I, II, III i VI z wychowawcami  z wielkim zaangażowaniem tworzyli ozdoby z masy solnej. Dzięki wspaniałej współpracy tak licznej grupy osób powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne.

            Na sam koniec uczniowie kl. VI zrobili skrzaty świąteczne.

        • ZABAWA ANDRZEJKOWA
          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

          • Współcześnie Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Nie da się ukryć, iż dobre zabawy, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

            28 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa klas IV – VIII. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale, nikomu nie brakowało sił do tańców i zabaw. Uczniowie klas I – III swoją chwilę zabaw przeżywali już od rana dnia następnego. Tam również nie zabrakło wielu uśmiechów.                            Na poczęstunek każdy z uczniów otrzymał przepysznego pączka J

        • LIST PANI MINISTER ANNY ZALEWSKIEJ
          • LIST PANI MINISTER ANNY ZALEWSKIEJ

          • Warszawa, 8 listopada 2018 roku

             

            Szanowni Państwo,

            Rodzice i Opiekunowie,

             

            w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

             

            W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

             

            Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie – ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

             

            Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

             

            Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

             

            Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
            z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

             

            Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

             

            Z wyrazami szacunku

             

                      Anna Zalewska                                         Jarosław Pinkas
            Minister Edukacji Narodowej                   Główny Inspektor Sanitarny

             

        • APEL DLA NIEPODLEGŁEJ
          • APEL DLA NIEPODLEGŁEJ

          • Niepodległa

                             We wtorek  13 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia z wielką powagą i dumą odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Polski.

                            Tradycyjnie w obchody tego pięknego święta włączyli się wszyscy uczniowie. Każda z klas przygotowała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną, by uczcić Niepodległą.

                                 Na wstępie uczniowie klasy VIII przedstawili najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do powrotu  naszej Ojczyzny na mapę Europy po 123 latach zaborów. Uczennica klasy IV – Kamilka wyrecytowała wiersz o treści patriotycznej.  Przedszkolaczki zaśpiewali z dumą „Jestem Polką i Polakiem…” Na zakończenie uroku piosenki patriotycznej przedstawiły panie z zespołu „Ale Baby” z Nietkowic..

                             Uroczystość ta była piękną lekcją historii.  Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat minionych, ale jakże ważnych dla pamięci naszego narodu, wydarzeń.

                      Na sam już koniec jeszcze kilka słów skierował do nas wszystkich pan Dyrektor, dziękując za trud włożony w obchody tej tak wielkiej uroczystości.

            Zapraszamy do galerii.

        • PIZZER- PIERWSZAKI
          • PIZZER- PIERWSZAKI

          • Pizzer-pierwszaki :)

            W dniu 6 listopada pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią p. Basią wybrali się na warsztaty do „De Facto” w Sulechowie aby zrobić swoją pizzę. Każdy bez wątpienia mógł poczuć się jak kucharz i pizzer. Uczniowie mogli dawać dodatki według własnych smaków i tworzyć różne wzory – każdy pomysł był dobry. Takie zajęcia są super! Bardzo się podobają i zapewne bardzo smakowite.

            Zapraszamy do galerii

        • DĄB NIEPODLEGŁEJ
          • DĄB NIEPODLEGŁEJ

          • DĄB DLA „NIEPODLEGŁEJ”

            Po zakończonych uroczystościach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jako wotum wdzięczności, p. dyrektor wraz z uczniami posadził przed naszą szkołą  "Dąb dla Niepodległej".
            Niech Dąb dla Niepodległej od uczniów i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Nietkowicach będzie pamiątką jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

            Niech przyszłym pokoleniom daje świadectwo naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości. Pamiętajmy, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim także na co dzień -wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach i rocznicach.

            Zapraszamy do galerii.

        • ŻYWA LEKCJA HISTORII - "KU NIEPODLEGŁEJ"
          • ŻYWA LEKCJA HISTORII - "KU NIEPODLEGŁEJ"

          • Żywa lekcja historii – „Ku Niepodległej”

             

                    W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły dnia 17 października uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku niepodległej”  prowadzonej przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA.  Głównym celem zajęć było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz  ukazanie jak to przez 123 lata walczono o wolność narodu polskiego. W czasie zajęć uczniowie mogli obejrzeć kolekcję  replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej, stroje  kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Uczeń 8 klasy  miał nawet okazję ubrać się w mundur powstańca, a pozostali uczniowie stanąć w komisji poborowej  i wziąć udział w konkursie wiedzy, za co otrzymały pamiątkowe monety. Po takiej lekcji  obraz historii Polski z  tego  okresu  będzie z pewnością zupełnie inaczej odebrany przez naszych uczniów.

             

            Zapraszamy do galerii.