Apel z okazji Święta Niepodległości
- 21
SZKOŁA DO HYMNU
Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.
Ponad 19 tys. zgłoszeń, około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli wzieło udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego Hymnu Narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.
Stopniowanie przymiotników to nie problem
Klasa 5 zna zasady tworzenia stopnia wyższego i najwyższego przymiotników. Pierwsze miejsce zdobyła Larysa i Kamila. Brawo dla całej klasy :D
Lekcja chemii z elektronami
Klasa 7 wykorzystuje surowce wtórne do nauki konfiguracji elektronowej. Jest to świetny pomysł na zrozumienie tego trudnego tematu. Wełna i nakrętki pomogły w prosty sposób zrozumieć tajniki chemii.
Jaki to smak?
Podczas zajęć z języka angielskiego klasa V wykonywała eksperymenty dotyczące rozpoznawania różnych produktów spożywczych po smaku. Z zamkniętymi oczami dzieci opisywały konsystencję i smak wylosowanego artykułu wykorzystując słownictwo poznane na zajęciach z języka angielskiego. Było nie tylko smakowicie ale również zabawnie.
Code Week
Nasza szkołą wzieł udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week EU. Inspirując się cyklem scenariuszy zajęć ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować zaplanowaliśmy i realizowaliśmy różnorodne zajęcia, które zrealizowaliśmy od 15 do 22 października. Poznaliśmy historię Code Week, stronę www.codeweek.eu, na której uczniowie odszukiwali wydarzenia naszej szkoły. Ćwiczyliśmy tym samym rozpoznawanie państw na mapie Europy i nazwy kontynentów.
W codziennej pracy wykorzystywaliśmy różnorodne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej, wyobraźnię, kreatywność i zaangażowanie uczestników.
1
IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.
Nasza szkoła po raz pierwszy włączy się w akcję pt.: "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ". Celem kampanii jest przede wszystkim:
-Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
-Wzmacnianie więzi rodzinnych.
-Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży.
-Kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.
DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:
- Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
- To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
- Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
- Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
- Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
- To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
- To naprawdę łatwe i fajne.
POWODY DLA KTÓRYCH REALIZUJEMY KAMPANIĘ:
- Pragniemy włączyć się wraz z całą Polską do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.
- Chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
- Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.
- Jesteśmy przekonani, że w świecie cyfrowym bardzo ważne jest kultywowanie rodzinych tradycji.
REZULTATY JAKICH SIĘ SPODZIEWANY:
- Polskie rodziny aktywnie wspierają ideę dzielenia się życzeniami, poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych.
- Najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów.
- Dzięki wyraźnemu zaangażowaniu, podtrzymana zostaje więź, nawet z najdalszymi członkami rodzin.
- W naturalny sposób wzrasta zaangażowanie całych rodzin na rzecz świadomego bycia bliżej siebie.
- Dominować zaczyna chęć sprawienia niespodzianki, wywołania czystej radości poprzez efekt zaskoczenia, a także kreatywność.
- Najmłodsi zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
- Dzieci poznają historię swojej rodziny.
- Dzieci wiedzą, jaką drogę przebywa kartka świąteczna wysłana w tradycyjny sposób.
- Dzieci poznają miejsca w Polsce i na świecie, w których mieszkają ich najbliżsi.
- Dzieci znają adres zamieszkania swoich najbliższych
... i życzenia napisane :)
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków
Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
16
Ślubowanie pierwszaków :)
Ślubowanie klasy pierwszej – 29 października 2019r.
Jak oni ślubują!
Dzisiaj pierwszacy przystąpili do egzaminu na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu. Następnie starsi koledzy deklarowali swoją pomoc młodszym. W dalszej części dzieci prezentowały swoje umiejętności z wiedzy przyrodniczej, polonistycznej, matematycznej, muzycznej oraz ze znajomości zasad ruchu drogowego i właściwego zachowania się w szkole. W efekcie pierwszacy doskonale zdali egzamin. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Po tej deklaracji Pan Dyrektor Wojciech Wekwert dokonał aktu pasowania, a wychowawczyni Pani Lucyna Gwardiak wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Rodziców. Dzień pełen wrażeń zakończył pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców
25
Filharmonia
Spotkanie z Indianami i ich muzyką, opowiastki o Amerykach i bizonach... o tym, że dążą do pokoju
Pamiętamy o tych, którzy odeszli...
To już kolejny rok, gdy przed Wszystkimi Świętymi i Dniem Zadusznym idziemy na pobliski cmentarz aby posprzątać groby jeńców wojennych. To czas zadumy... nasza praca... pamięć i dobre serce ! Bo tak należy :)
16
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
24 października nasza szkoła, jak co roku, zaangażowała się w akcję „Sprzątania Świata”, która w tym roku odbyła się pod hasłem: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.
Głównym celem tej akcji przede wszystkim jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co istotnie wpływa na podniesienie świadomości ekologicznej nie tylko uczniów ale także wszystkich mieszkańców. Niestety ale z roku na rok tych śmieci przybywa. Smutne jest to, że mimo koszy na odpady, śmieci lądują gdzie popadnie. Przykrym jest także fakt, że mimo kontenera przed cmentarzem w Nietkowicach, wszelki plastik tj. doniczki, wkłady po zniczach, znicze, resztki po wiązankach pogrzebowych lądują w lesie za ogrodzeniem. Mamy nadzieję, że mimo wysiłku uczniów w tym roku nasza praca nie pójdzie na marne. Apelujemy - Nie śmiećmy !!!
177
Pamiętamy
- Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji.
Minister edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich.
- Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności - podkreślił szef MEN.
Bańkowa lekcja
Na lekcji fizyki klasa 7 dokonała doświadczenia przy użyciu mydła bądź detergentu...
4
DOLINA GĘŚNIKA
- 3
Z samego rana grupa uczniów z klasy II, III, V i VII udała się na wycieczkę do Doliny Gęśniaka w Zielonej Górze. Znając psikusy przyrody w ubiegłym tygodniu nam się nie udało z powodu nieodpowiedniej pogody. Dzisiejszego dnia jednak wyszło na nasze i pojechaliśmy zmierzyć się z parkiem linowym "Gęsie tarasy". Nie brakowało dobrej zabawy, podziwiania pięknych widoków z góry a także powiewu jesieni. Była okazja do pokopania piłki na Orliku, ćwiczeń na siłowni czy zabawy na placu zabaw. Wróciliśmy pełni radości i uśmiechu :)
EWAKUACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nietkowicach zawiadamia, że 22 października 2019 r. (wtorek) o godz. 9:00 odbędzie się próbna ewakuacja przeciw pożarowa.
Kino sferyczne
21 października w godzinach przedpołudniowych dzieci naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w projekcjach filmów sferycznych. Tematyka była różnorodna: od powstania życia na Ziemi do Rafy koralowej. Przedstawieniom towarzyszyły niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Przed wszystkimi odkrywał się świat pełny tajemnic, gdzie odkrywaliśmy niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przeniesiecie się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska.
Dzień Edukacji Narodowej
18 października 2019 r. w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodwej. Zebrani nauczyciele, pracownicy szkoły wraz z uczniami mieli okazję do obejrzenia przedstawień pozostałych uczniów: wierszy, piosenek i tańca. Wszyscy sobie życzym wszystkiego co najpiękniejsze abyśmy zawsze przychodzili z uśmiechem do szkoły i tacy z niej wychodzili :) :)
11
Z KSIĄŻKĄ NA START
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwieńsku zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”. Nasza biblioteka szkolna włącza się do współpracy z filią MG BP i zaczynamy działać z przedszkolakami:)
Mały czytelnik otrzyma:
-
wyprawkę, w skład której wchodzi książka "Pierwsze czytanki dla..." oraz poradnik dla rodzica "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki",
-
kartę Małego Czytelnika, na którą będzie zbierał naklejki za odwiedzenie biblioteki i wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego,
-
po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma specjalny, imienny dyplom.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Pierwsze wyprawki otrzymane :)
7 listopada swoje pierwsze czytanki otrzymały dzieci z młodszej grupy przedszkolnej. Gratulujemy im :)
9-
NARODOWE CZYTANIE
*NOWELE POLSKIE*
We wrześniowe przedpołudnie nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję, organizowaną przez prezydenta RP. Przedsięwzięcie popularyzuje czytelnictwo i udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką dokonali wyboru ośmiu lektur na ósme Narodowe Czytanie.
Jest towybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksja nad człowiekiem i społeczeństwem. Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii -napisał w specjalnym liście Prezydent Andrzej Duda.
Uczniowie przygotowani zostali do Narodowego Czytania 2019, poprzez zapoznanie z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi pojęcia nowela, znaczenia tego wielkiego przedsięwzięcia.
Słuchając czytanego przez nauczycieli utworu literackiego Marii Konopnickiej „Dym”, dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem, skupieniem i umiejętnymi wypowiedziami na zadawane pytania dotyczącymi treści utworu. Nieznane uczniom słowa z dawnej polszczyzny tłumaczono na bieżąco, w trakcie czytania. Uczniom bardzo podobała się ta lektura, która pozostawiła wiele do myślenia czym jest szczęście:)
6
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Wszystkie