• Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach

• 21 marca 2024 nasza szkoła włączyła się w akcję w Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa pt. „Przywitaj wiosnę w KOLOROWYCH SKARPETKACH”. Zadaniem uczniów i przedszkolaków było pokolorowanie i udekorowanie według własnego pomysłu pary skarpetek. Następnie zostały one przedziurkowane i zawieszone na sznurku na korytarzu. Warunkiem było, aby na 1 metrze znajdowały się 2 pary. Wydarzenie odbyło się na szczeblu wojewódzkim, do którego przyłączyło się wiele placówek. Dlaczego kolorowe skarpetki? Bo to symbol i solidarność z osobami, które posiadają dodatkowy chromosom.

Wykonany łańcuch osiągnął 40 m na którym zawieszono 160 skarpetek.

Dziękujemy za piękny gest bycia razem.

• Młodzi kucharze

• Czwartaki na lekcji przyrody i matematyki tym razem przygotowali spagetti dl swoich starszych kolegów i koleżanek z V klasy :D