• Spotkanie z Policjantem

          • 11 października do naszej szkoły przyjechał pan policjant asp. Grzegorz Kraśniewski z Komisariatu Policji w Sulechowie. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Młodszym uczniom z klas I-III oraz OP przypomniano prawidłowe przechodzenie przez pasy na jezdni, zasady zachowania się w ruchu drogowym (jak poprawnie chodzimy i jeździmy rowerem po drodze), mówiliśmy także o numerze alarmowym - kiedy i jak go używać. Na koniec spotkania mogliśmy zwiedzić samochód policyjny - wsiąść za kierownice a także użyć sygnału dźwiękowego :)

          • Pożegnanie Lata, powitanie Jesieni

          • 7 października  klasy IV-VI wspólnie z p. Albinem przy ognisku integracyjnym pożegnały Lato i powitały złotą polską Jesień. Dzieciom bardzo smakowały pieczone kiełbaski. W oczekiwaniu na upieczenie ziemniaków dzieci bawiły się w różne zabawy ruchowe. Wszystkim uczestnikom dopisywał wspaniały humor oraz piękna słoneczna pogoda..

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • W dniu dzisiejszym tj. 6 października 2021 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Była komisja wyborcza, plakaty wyborcze,karty do głosowania a także opieczętowana urna. Wyniki poznamy już niebawem :)

          • Dzień chłopaka w naszej szkole

          • Jak co roku 30 września obchodzimy Dzień chłopaka. Także i w tym roku w naszej szkole było obchodzone to święto. Z tej okazji uczniowie świętowali uroczystość chłopaków przy pizzy :D

          • Trzeciaki w Ogrodzie Botanicznym

          • 29 września klasa III wraz ze swoją wychowawczynią p. Lucyną i p. Krzysztofem wybrała się do Ogrodu Botanicznego aby z bliska zobaczyć zmieniającą się przyrodę, która małymi krokami wchodzi w okres jesienny. Poznaliśmy różne gatunki drzew, zobaczyliśmy mieszkania dla ptaków. Nie zabrakło dobrej zabawy przy karmieniu Danieli i sarn. 

          • Projekt Świat Nauki 2021

          • 22 września klasa VII i 27 września klasa VI uczestniczyła w zajęciach projektu Świat Nauki w Centrum Przyrodniczym i Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Tematyką spotkania było bartnictwo i pszczelarstwo. Poznaliśmy zawód bartnika i pszczelarza. Zobaczyliśmy rozwój pszczoły a także dowiedzieliśmy się jak powstaje miód.  

          • Odwiedziny w Skansenie

          • 15 września klasa VI i VII wybrały się w odwiedziny aby poznać trochę historii ziemi lubuskiej. Miejscem docelowym był Skansen w Ochli mieszczący się w Zielonej Górze. Tam poznaliśmy historię domów, które zostały przeniesione z różnych regionów Polski, obyczaje i tradycje ludzi mieszkających w nich.

          • Narodowe Czytanie 2021

          • Jak co roku, tym razem 6 września 2021 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nietkowicach wraz z filią Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwieńsku włączyły się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Uczniowie z klas IV – VIII wzięli udział we wspólnym głośnym czytaniu utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, który był lekturą  jubileuszowej, już dziesiątej edycji ogólnopolskiej akcji.  Wspólne czytanie przez nauczycieli dzieła zostało poprzedzone krótkim przemówieniem p. Krzysztofa – bibliotekarza, który przybliżył uczniom krótki rys historyczny akcji, a także cel przedsięwzięcia jakim jest promowanie czytelnictwa i  ukazanie piękna literatury polskiej. Pani Ania – polonistka naświetliła czasy lektury i wprowadziła w istotę całego utworu. Nauczyciele, którzy wyrazili chęć czytania utworu Zapolskiej doskonale wcielili się w swoje role, oddając emocje i klimat dzieła. Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania zainicjował w 2012 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Akcja ta otworzyła cały cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. Podczas tegorocznej jubileuszowej odsłony akcji Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser - Duda zaproponowali do czytania  „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. 

            Nowele Polskie. Jak napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda:
            „–Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość                        w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością,  która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…)  Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.
            Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa, zachęcenie do udziału w akcji czytania nowel, pokazanie piękna polskiej literatury.

             

          • KOMUNIKAT

          • 25 sierpnia 2021 r. (środa) o godz. 16:30 odbędzie się zebranie dla rodziców, których dzieci zostały przyjęte do Oddziału Przedszkolnego. Spotkanie odbędzie się w sali grupy maluszków

          • Program "Dobry Start"

          • Program „Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynającychrok szkolny. Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) wramach programu Dobry start będzie przyznawał i wypłacał ZakładUbezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać od 1 lipcado 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną - z portaluPlatformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portaluEmp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, któreudostępnią taką możliwość. W związku z tym, że świadczeniebędzie obsługiwane i przyznawane wyłącznie w formie elektronicznejzależy nam aby z kampanią dotrzeć do wszystkich zainteresowanych aleprzede wszystkim do osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

          • Zbiórka dla Ani

          • I wreszcie, po miesiącach walk, zaangażowaniu morza dobrych serc, niemożliwe stało się faktem. Udało się zebrać pieniądze na terapię genową dla Ani Orłowskiej. Ta radość jest nie do opisania. Jako Szkoła Podstawowa w Nietkowicach też dołożyliśmy swoją cegiełkę. Podczas akcji - zamiast kwiatka na koniec roku szkolnego- udało nam się zebrać 1252,83 zł.

            Drodzy Rodzice wraz ze swoimi pociechami Jesteście Wielcy- serdecznie i gorąco dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

            Jako społeczność szkolna - my pracownicy także dołączyliśmy się do tak ważnego i pięknego celu. 

            Zmieniajmy razem świat na lepsze 

          • Lekcja europejska

          • W naszej szkole 22 czerwca 2021 r. odbyły się lekcje europejskie dla klasy VI i VIII. Na terenie szkoły konsultanci punktu Europe Direct ukryli 27 gwiazdek ze skojarzeniami krajów Wspólnoty Europejskiej. Uczniowie podzieleni na zespoły udzielali prawidłowych odpowiedzi. Język niemiecki był przewodnim językiem przeprowadzonych zajęć.