• Pro Arte 2020

          • Dzisiejszego dnia tj. 18 lutego naszą szkołę na Pro arte w Czerwieńsku reprezentował uczeń klasy II - Konrad Malicki i uczennice klasy VIII - Agata Kielka i Aleksandra Matus. Nasi uczniowie wrócili z wyróżnieniami. Gratulujemy Wam i cieszymy się, że mamy takich zdolnych uczniów :D

          • Pro arte wierszem

          • 17 lutego nasze dwie uczennice Nikola i Klaudia reprezentowały szkołę w Konkursie pro arte z wierszami, który odbył się MGOK w Czerwieńsku. Konkurencja była trudna. Dziękujemy i gratulujemy odwagi.

          • Koncert

          • W piątkowy poranek w naszej szkole odbył się koncert filharmonii zielonogórskiej pt.: "Taneczne opowieści z Dalekiego Wschodu".

          • Spotkanie

          • W lutowe trzy przedpołudnia z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej Im. Jana Brzechwy w Nietkowicach miało miejsce spotkanie z Panią Martą – pracownikiem  „Miejskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt” i „Inicjatywy dla zwierząt” w Zielonej Górze wraz  z uroczym pieskiem – Misią- która sprawiła wiele radości naszym uczniom:)

            Zaproszony gość przekazał dzieciom wiele interesujących informacji. Dowiedzieliśmy się trochę o historii schroniska, celach i działach tego miejsca.

            W przedstawionej prezentacji Pani Marta bardzo ciekawie i z ogromną pasją opowiedziała nam o mieszkańcach, psach i kotach, które możemy adoptować. Także każdy z nas już wie o tym, w jaki sposób możemy im pomóc oraz jak postąpić, gdy zgubi nam się piesek czy kot. Była możliwość zadawania pytań a także każdy z nas mógł pogłaskać Misię :) Uczniowie przekazali dla schroniska karmę.

            Dziękujemy serdecznie Dzieciom i Rodzicom za wsparcie i udział w tej akcji.

             

            Wielkie podziękowania dla Pani kierownik Katarzyny Burak za oddelegowanie pracownika oraz dla Pani Marty Hływa za czas poświęcony  dla nas. Życzymy wiele radości i sukcesów w życiu zawodowym a także dziękujemy za tak wielkie serce i dobre uczynki na rzecz bezbronnych zwierząt :)

          • Konkurs recytatorski

          • 11 lutego 2020 r. przed południem odbył się u nas Konkurs recytatorski - etap szkolny. Zgłosiło się kilkunastu chętnych. Do etapu gminnego dostali się: Nikola K. z kl. I, Klaudia M. z kl. IV i Kamila J.  z kl. VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom daszych sukcesów :)

          • Szkolenie

          • Dnia 10 lutego 2020 r. na zaproszenie udaliśmy się klasami tzn. VII i VIII na kurs z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który prowadzony był przez ratowniczki medyczne w świetlicy wiejskiej w Sycowicach.

          • Ferie

          • Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy przyjemnych ferii zimowych. Niech bedą radosne, niezapomniane a przede wszystkim bezpieczne :) do zobaczenia za dwa tygodnie :D

          • Czas zabawy "SŁOWIANKA" Gorzów Wlkp.

          • Dnia 22 stycznia 2020 roku o godzinie 8.00 grupa uczniów z klas V, VII i VIII pod opieką pani Marzeny i pana Krzysia wyruszyła  do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka” w Gorzowie Wlkp.  Głównym celem było aktywne spędzenie wesołego dnia. Udaliśmy sie na trampoliny a po nich na lodowisko. W doborowym towarzystwie świetnie się bawili, zawiązywali nowe znajomości, więc czas szybko minął. Bez wątpienia wyjazd zaliczamy do udanych.

          • "NIE ZAGUB DZIECKA W SIECI"

          • Szanowni Państwo,zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot.bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarzTomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz AnnaBorkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.Prosimy o przekazanie tej informacji nauczycielom pracującym w Państwaplacówce oraz rodzicom, do których także kierujemy nasze zaproszenie.Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny.Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłegoposzerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodneźródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania wjego trakcie.Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”,poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem:https://www.facebook.com/naukatolubieZachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć możnam.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmywyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci [1]Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej MinisterstwaCyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".Pozdrawiamy serdecznie,Zespół ds. ds. kampanii edukacyjno-informacyjnych MinisterstwaCyfryzacji i NASK

          • Wigilia i Jasełka szkolne

          • Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. 19 grudnia w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klasy II, III, V przedstawiając jasełka. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz ukazać wszystkim historie Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, aniołów były przeplatane postaciami z bajek. Nie zabrakło także występu chóru "Ale Baby". Po części artystycznej odbyła się wspólna wieczerza poprzedzona podzieleniem się opłatkiem kiedy mogliśmy składać sobie najszczersze życzenia.

          • Wyjazd na basen

          • W dniu 11  grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na basen w CRS do Zielonej Góry z okazji Mikołajek. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze.Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania.  Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię.Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka.Wszyscy po dwugodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że takich wyjazdów im brakowało. Następnie wygłodniali uczestnicy wycieczki, zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów .

          • Zaproszenie

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole w dniach 17-19 grudnia.Nasz kiermasz "czynny" będzie na długiej przerwie, podczas zebrania z rodzicami we wtorek oraz w dniu Wigilii Szkolnej.Zachęcamy do zakupu pięknych choinek, bombek, świeczników i innych ozdób na święta wykonanych własnoręcznie przez uczniów.Dochód ze sprzedaży w całości będzie przeznaczony na zorganizowanie Dnia Rodziny w naszej Szkole.Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

            Drodzy uczniowie i rodzice z kiermaszu udało nam się zebrać: 624,83 zł :-)

          • Zaproszenie

          • Dyrektor wraz z pracownikami szkoły serdecznie zapraszają uczniów z rodzicami na Jasełka i Wigilię szkolną dnia 19.12.2019 r. o godz. 16:30.
            Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w tym wydarzeniu wychowawcom klas (ilość osób) do dnia 13.12.2019 r.

            Autobus- dojazd na Wigilię:
            -z Sycowic 15:45
            -z Będowa 15:55
            -z Bródek 16:15
             

          • Mikołajkowe warsztaty

          • Mikołajkowe warsztaty plastyczne w klasie III. Z okazji Mikołajek klasa III przy dużym wsparciu Rodziców i swojej wychowawczyni Pani Ani zorganizowali klasowe ubieranie choinki. Tworzyli piękne ozdoby choinkowe, które zawisły na ich ogromnej choince. Efekt możemy podziwiać na zdjęciach. Dodatkowo bombki wykonane przez dzieci zostaną przekazane na Szkolny Kiermasz Świąteczny.

          • Ubieramy choinkę

          • Tuż przed samym Mikołajem uczniowie klasy IV ubrali choinkę na szkolnym holu. Już powoli zaczynamy czuć magię nadchodzących świąt :)

          • Mikołajkowy konkurs matematyczny

          • Mikołajkowy konkurs matematyczny "Omnibusem możesz być i ty".

            Dnia 04 grudnia 2019 r. odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas 1-3. Podczas konkursu uczniowie zmierzyli się ze zróżnicowanymi zadaniami matematycznymi. Szkołę reprezentowali: Weronika S., Marcin Dz., Łukasz S., Wiktoria A.W., Sascha B. i Wiktoria F. Uczniowie wywalczyli dla nas 5 miejsce. Gratulujemy :)

          • Pierwsze kroki na uczelni :)

          • 2 grudnia 2019 r. klasa VI, VII i VIII uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez panie profesor z Filii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Kalsku. tematyka była różnorodna. Dotyczyła między innymi pokazania jak wyglądają zajęcia dla studentów, był czas eksperymentów chemicznych, doświadczenia z mikroskopem a także mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu na temat zdrowego odżywiania, diety. Zajęcia były bardzo interesujące.

          • ZAKAZ WSTĘPU DO LASU - ZAGROŻENIE ASF

          • UWAGA!!! ZAGROŻENIE ASF!!!

            PROSIMY UWAŻNIE PRZECZYTAĆ !!!

            JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU ZNALEZIENIA PADŁEGO DZIKA?

             Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują  WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI.

            Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska.

            Celem niniejszej akcji informacyjnej jest wsparcie działań zmierzających do eliminacji wirusa, poprzez usuwanie ze środowiska martwych dzików, potencjalnie zakażonych ASF. Ścisłe przestrzeganie poniższych zasad zminimalizuje ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się choroby, w tym ryzyko wprowadzenia ASF do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie.

            Jak postępować po znalezieniu padłego dzika?

            • jeżeli to możliwe, oznakować miejsce znalezienia zwłok dzika w celu ułatwienia ich odnalezienia przez właściwe służby;
            • powstrzymać się od dotykania zwłok dzika i pozostawić je w miejscu znalezienia;
            • zgłosić fakt znalezienia padłego dzika do właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii lub najbliższej lecznicy weterynaryjnej lub straży miejskiej lub miejscowego koła łowieckiego: w trakcie zgłoszenia należy podać miejsce znalezienia zwłok (np. charakterystyczne punkty orientacyjne lub współrzędne GPS), dane osoby zgłaszającej (w tym numer telefonu kontaktowego), liczbę znalezionych zwłok dzików w danym miejscu, ewentualnie stan zwłok padłych dzików (stan ewentualnego rozkładu, wyłącznie kości);

             

            W związku z zagrożeniem ASF:

            • w lesie nie wolno pozostawiać żadnych odpadków żywnościowych;
            • należy powstrzymać się od wywoływania hałasu, który powoduje płoszenie dzików (w tym używania sprzętów lub pojazdów powodujących hałas);
            • nie spuszczać psów ze smyczy;
            • należy pamiętać, iż zgodnie z prawem, na obszarach występowania ASF, osobom mającym kontakt z dzikami nakazuje się stosowanie środków higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się ASF, w tym odkażanie rąk i obuwia;
            • należy przestrzegać zasady, że osoba, która znalazła padłego dzika, a tym samym mogła mieć kontakt z wirusem ASF, przez 72 godziny po tym fakcie, nie powinna wchodzić do miejsc, w których utrzymywane są świnie i nie wykonywać czynności związanych z obsługą świń.

            TELEFONY ALARMOWE: 112, 997,998

            Opracowano w Głównym Inspektoracie Weterynarii.

            Zatwierdził: Paweł Niemczuk– Główny Lekarz Weterynarii.