• #SprzątamyDlaPolski

• Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w VII akcji #Sprzątamy Dla Polski

Coroczne przedsięwzięcia polegają na zbiorowym porządkowaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Promujemy szanowanie środowiska przyrodniczego.  Jesteśmy przekonani, że razem mamy moc zmieniania świata na lepsze.

Zrobiliśmy prezent poprzez nasz gest dla naszej planety z okazji „Światowego Dnia Ziemi”. Cieszymy się, że porzuconych śmieci z roku na rok jest mniej. Razem możemy wiele.

• Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach

• 21 marca 2024 nasza szkoła włączyła się w akcję w Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa pt. „Przywitaj wiosnę w KOLOROWYCH SKARPETKACH”. Zadaniem uczniów i przedszkolaków było pokolorowanie i udekorowanie według własnego pomysłu pary skarpetek. Następnie zostały one przedziurkowane i zawieszone na sznurku na korytarzu. Warunkiem było, aby na 1 metrze znajdowały się 2 pary. Wydarzenie odbyło się na szczeblu wojewódzkim, do którego przyłączyło się wiele placówek. Dlaczego kolorowe skarpetki? Bo to symbol i solidarność z osobami, które posiadają dodatkowy chromosom.

Wykonany łańcuch osiągnął 40 m na którym zawieszono 160 skarpetek.

Dziękujemy za piękny gest bycia razem.

• Młodzi kucharze

• Czwartaki na lekcji przyrody i matematyki tym razem przygotowali spagetti dl swoich starszych kolegów i koleżanek z V klasy :D

• Jasełka szkolne

• W piątkowe przedpołudnie, 22 grudnia w naszej szkole uczniowie przedstawili nam  "Jasełka". Mimo, że za oknem brak śniegu to nasi młodzi aktorzy sprawiły magię Świąt Bożego Narodzenia w naszych sercach :)

• Na języku angielskim

• Na języku angielskim uczniowie uczestniczyli w projekcie. Klasa 5 "Job diorama" a klasa 4 "School subject callages" i "Sock puppet". Uczniowie bardzo się zaangażowali wraz ze swoimi rodzicami :) za co bardzo dziękujemy :) Razem można wiele :)

• #PoznajPolskę

• 28 października nasi uczniowie wraz z grupą rodziców udali się na wycieczkę do Starej Kopalni w Wałbrzychu. Pan Przewodnik oprowadził nas po całym obiekcie opowiadając jak to było w czasach funkcjonowania kopalni. Mieliśmy możliwość także zwiedzić podziemia kopalni skąd wydobywany był węgiel. Następną atrakcją był Zamek Książ. Czekała na nas tam "wiedźma":) ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu-  czyli ta, która wszystko wiedziała o Zamku Książ :) zwiedzaliśmy baśniowy Książ, który także przygotowywał się do nadchodzących świąt. Na zewnątrz było bardzo dużo białego puchu, a w środku pachniało świerkiem a oczy zdumiewały piękne ozdoby w komnatach. Poznaliśmy zdumiewającą historię tego urokliwego miejsca :)

• Stoi na stacji...

• Stoi na stacji ... klasa II zwiedziła Parowozownię w Wolsztynie. Uczniowie obejrzeli Pociąg Retro, zwiedzili Muzeum - wyposażenie biura zawiadowcy, kasy biletowej, stare telefony i makietę. Następnie udali się do Fabryki ozdób choinkowych. Zapoznali się z etapami powstawania bombek. Na koniec każdy otrzymał bombkę ze swoim imieniem. To był dzień pełen wrażeń :)

• Wycieczka do Warszawy

• W dniach od 13 do 16 listopada nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Warszawy. Odwiedziliśmy naszą Stolicę drugi raz. Tym razem nie brakowało nowych wrażeń i przebytych km na pieszo Odwiedziliśmy m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Warszawy, Muzeum - Świat Iluzji, Centrum Nauki Kopernika, Cmentarz na Powązkach, Cmentarz Wojskowy, odwiedziliśmy słynną galerię warszawską "Złote tarasy", Zamek Królewski, nie zabrakło wieczornych spacerów po Placu Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy okazję także podjechać po Sejm i Senat oraz podejść pod Pałac Prezydencki. Wycieczkę zaliczamy do udanych i czekamy na następną

• Konkurs

• Nasza uczennica Zosia D. z kl. 8 zajęła 1 miejsce w gminnym konkursie plastycznym "Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi" zrealizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Zosiu wielkie gratulacje dla Ciebie za zaangażowanie i wielkie chęci Rozwijaj się i czerp satysfakcję z tego co robisz :)

• Dzień życzliwości :)

• 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości dzień wyjątkowy, pełen uśmiechu i radości a także chwile dobrego słowa. W naszej szkole na holu znajdowała się skrzynka życzliwości, do której każdy mógł wrzucić kartkę z dobrym słowem dla każdego Życzymy by ten uśmiech i radość gościły w nas każdego dnia Tego dnia także cała społeczność szkolna podziękowała Panu Jankowi (który przeszedł na emeryturę) za trud i włożoną pracę w naszej szkole. Dziękujemy !

• Uroczystość 11 listopada

• Święto Niepodległości 🤍💗  11 listopada o godz. 11:00 odbyła się uroczysta Msza św. za Ojczyznę w Kościele p.w. Św. Wojciecha , następnie pod Pomnikiem Pamięci Przy Ratuszu w Czerwieńsku uczestniczyliśmy z Pocztem Sztandaru naszej szkoły w Apelu poległych, Salwie Honorowej i wystąpieniu Pana Burmistrza Piotra Iwanusa. Na zakończenie złożyliśmy wiązankę pod pomnikiem

• Szkoła Pamięta

• W pięknym słonecznym popołudniu 18 października 2023 r. dzielna ekipa klas III, V i VIII pod opieką p. Gabrysi, p. Dorotki i p. Krzysia udali się na Cmentarz Komunalny w Nietkowicach aby zadbać i uporządkować groby jeńców wojennych przed zbliżającym się Świętem Zmarłych w ramach programu "Szkoła pamięta". Dziękujemy z całego serca naszym zuchom, którzy tak dzielnie włączyli się w tak wielką akcję :)