• Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy

Warszawa, 8 listopada 2018 roku

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

• APEL DLA NIEPODLEGŁEJ
    13.11.2018

Niepodległa

We wtorek  13 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia z wielką powagą i dumą odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Polski.

Tradycyjnie w obchody tego pięknego święta włączyli się wszyscy uczniowie. Każda z klas przygotowała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną, by uczcić Niepodległą.

Na wstępie uczniowie klasy VIII przedstawili najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do powrotu  naszej Ojczyzny na mapę Europy po 123 latach zaborów. Uczennica klasy IV – Kamilka wyrecytowała wiersz o treści patriotycznej.  Przedszkolaczki zaśpiewali z dumą „Jestem Polką i Polakiem…” Na zakończenie uroku piosenki patriotycznej przedstawiły panie z zespołu „Ale Baby” z Nietkowic..

• NARODOWE CZYTANIE - "PRZEDWIOŚNIE" S. ŻEROMSKIEGO
    08.09.2018

-W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie „Przedwiośnia”. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

Witaj szkołoJ

3 września 2018r. o godzinie 10.00 w kościele, a o 11.00 w szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19. Uczniowie w towarzystwie najbliższych przybyli do szkoły powitać nowy rok szkolny. Miło było spotkać się z koleżankami, kolegami i nauczycielami. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Miejskiej p. Leszek Jędras, Radna Gminy Czerwieńsk p. Katarzyna Wajler-Kielka, proboszcz parafii ks. Andrzej Drutel, sołtys Będowa p. Urszula Murzyn oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Aurelia Sobkowiak. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor Renata Strzelecka powitała wszystkich zebranych. Wychowankom życzyła samych sukcesów, radości ze zdobywanej wiedzy, ósmoklasistom wysokich wyników na egzaminie, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom dumy ze swoich dzieci. Do tych życzeń dołączył się również Przewodniczący Rady Miejskiej, który w swym przemówieniu zwrócił uwagę na bardzo ważne wydarzenie przypadające w tym roku szkolnym – setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dalszej części Pani Dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne. Następnie  głos zabrali uczniowie, którzy przygotowali krótki program artystyczny. Po   występie wychowawcy wraz z uczniami udali się do swoich klas.

• PIZZER- PIERWSZAKI

Pizzer-pierwszaki :)

W dniu 6 listopada pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią p. Basią wybrali się na warsztaty do „De Facto” w Sulechowie aby zrobić swoją pizzę. Każdy bez wątpienia mógł poczuć się jak kucharz i pizzer. Uczniowie mogli dawać dodatki według własnych smaków i tworzyć różne wzory – każdy pomysł był dobry. Takie zajęcia są super! Bardzo się podobają i zapewne bardzo smakowite.

• ŻYWA LEKCJA HISTORII - "KU NIEPODLEGŁEJ"
    17.10.2018

Żywa lekcja historii – „Ku Niepodległej”

W ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły dnia 17 października uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku niepodległej”  prowadzonej przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA.  Głównym celem zajęć było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz  ukazanie jak to przez 123 lata walczono o wolność narodu polskiego. W czasie zajęć uczniowie mogli obejrzeć kolekcję  replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej, stroje  kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Uczeń 8 klasy  miał nawet okazję ubrać się w mundur powstańca, a pozostali uczniowie stanąć w komisji poborowej  i wziąć udział w konkursie wiedzy, za co otrzymały pamiątkowe monety. Po takiej lekcji  obraz historii Polski z  tego  okresu  będzie z pewnością zupełnie inaczej odebrany przez naszych uczniów.

Środa 19.12.2018