MENU

 • Dnia 12.12.2017r .  w naszej szkole odbyło się spotkanie z Radną gminy Czerwieńsk p. Katarzyną Wajler-Kielką na temat naszych pasji, zainteresowań i aktywności w życiu codziennym. Pani Kasia dzieliła się z ucznniami swoimi pasjami, które realizuje w najbliższym otoczeniu. Podkreślała jak ważne dla niej są sprawy lokalne i współpraca z naszą szkołą. Zaproponowała również swoją pomoc uczniom pragnącym realizować swoje marzenia w swoich miejscowościach. Dziękujemy bardzo za czas poświęcony naszym uczniom, mając nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do wiekszej aktywności w rozwijaniu i realizacji swoich pasji wśród uczniów.

 • To już kolejny raz uczniowie klasy drugiej  Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Nietkowicach przystąpili do projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa „Od grosika do złotówki”.  

    Przez 10 miesięcy będą podróżować po planetach z Grosikiem i poznawać podstawy edukacji finansowej. Zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. Realizację poszczególnych zadań i swoich osiągnięć będą dokumentować w „Dzienniku podróży”.

 • TEMAT: "CYBERPRZEMOC I UZALEŻNIENIA OD MEDIÓW . JAK USTRZEC SWOJE DZIECKO PRZED ZAGROŻENIEM ZWIĄZANYM Z INTERNETEM I UŻYWANIEM TELEFONU KOMÓRKOWEGO?"

  Zajęcia prowadzone przez przedstawiciela "Centrum Edukacji Dialog"

 • Tradycyjnie, jak co roku 11. listopada obchodzimy rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Tego dnia wspólnie świętowaliśmy        -        dziękując bohaterom tamtych dni za wolność, dziedzictwo   i biało-czerwone symbole naszej Ojczyzny.

  O godz. 11:00 odbyła się uroczysta Msza św.,  a po niej Uroczystości pod Pomnikiem Pamięci:

  -Apel poległych

  -Salwa Honorowa

  -Wystąpienie okolicznościowe p. Burmistrza Piotra Iwanusa

  -Złożenie wiązanki pod pomnikiem

 • „Dzwony, dzwonki 
  dzwoneczki

   

  24.10.2017 r. w naszej szkole odbył się pierwszy po wakacjach koncert muzyczny z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” pod tytułem „Dzwonki, dzwony, dzwoneczki”.

  Gościem specjalnym koncertu był Pan Marian Łysakowski- turysta, podróżnik, kolekcjoner dzwonków i janczarów. Zbiór Pana Mariana liczy ponad 700 sztuk dzwonków z 65 krajów świata, z sześciu kontynentów i z 90 miast Polski.

   Podczas krótkiego koncertu, nasi goście zaprezentowali nam kilkanaście najciekawszych dzwonków pochodzących z kolekcji. Wykorzystując magię dzwonków, Pan Marian wraz z towarzyszącą mu grupą muzyków zabrał  nas ze sobą w magiczną podróż po świecie.

 • Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018 w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Nietkowicach, które odbędzie sie dnia 04.09.2017r. (poniedziałek).

  10.00 -  msza święta w kościele 

  11.00 - Szkoła w Nietkowicach

  Odjazdy autobusu:

  9.20 - Sycowice
  9.30 - Bedów
  9.45 - Bródki

  Powrót do domu po zakonczeniu uroczystości około 11.40

Witam na stronie naszej szkoły

Sobota 20.01.2018

Galeria zdjęć